Tisdagens prisutdelning av Dagens Opinions utmärkelse Årets Opinionsbildare inleds med ett samtal om mediebyggen mellan Bulletin och Vänsterpartiet.
På tisdag 9 mars klockan 11.45 inleds Årets Opinionsbildare med en diskussion om medier och egna mediebyggen mellan Vänsterpartiets medieproducent Anna Herdy och Bulletins ledarskribent Per Gudmundson. Både Vänsterpartiet och Bulletin har kört Swish-kampanjat för att finansiera sina projekt och det är en av sakerna som ska diskuteras liksom det rådande samtalsklimatet.
Liksom i fjol leder journalisten och entreprenören Hanna Brodda Årets Opinionsbildare. Hon har en lång erfarenhet av arbete på olika redaktioner som SvD, TV3, E24 och de senaste åren på Medtech Magazine och Life Science Sweden. Idag driver hon eget, bland annat kommunikationsbyrån Mediefy.
”Jag är supertaggad och går all in”, säger Hanna Brodda.
Samtalet och prisutdelningen sänds från Fotografiska.
Årets Opinionsbildare kan följas via via Dagens Opinions hemsida eller Facebooksida eller direkt via Youtube.
Dagens Opinion genomför Årets Opinionsbildare tillsammans med sina partners Afry, Fotografiska och Region Västerbotten.

Utvalda kategorier
Rolf van den Brink
DO JOBB
Inga lediga jobbannonser.
