Det är Erik Rydstad som blir ny senior konsult på Kekst CNCs Stockholmskontor. Han kommer värvas direkt från medtech-bolaget Doctrin där han var försäljningschef. Dessförinnan jobbade han som managementkonsult på EY där han jobbade med myndigheter som myndigheter Arbetsförmedlingen, Polismyndigheten, Riksgälden, Regeringskansliet, Region Stockholm och samt flera akutsjukhus.
”Erik vet hur man levererar i stora komplexa projekt men också vad som är viktigt för snabbväxande nya bolag med disruptiva affärsmodeller”, kommenterar Helena Norrman, partner och managing director för Kekst CNC i Sverige.
Hon utvecklar:
”Eriks erfarenhet är högaktuell för den nya och förändrade post-corona-värld våra kunder nu verkar i. Det gäller inte minst förhållandet till regulatoriska krav, politiska beslutsfattare och kapitalmarknaden”.
Utvalda kategorier
Rolf van den Brink
DO JOBB
Inga lediga jobbannonser.


