Omni tappar till Arbetsmiljöverket
VECKANS ARBETARRÖRELSER. Schibsteds nyhetsaggregator Omni tappar en redaktör till myndigheten Arbetsmiljöverket. Staffan Dickson, nyhets- och utvecklingsredaktör på Omni, blir pressekreterare på Arbetsmiljöverket. Rikspolischefen har utsett en ny kommunikationsdirektör efter Carola Määttä som blir pensionär. Den nya kommunikationsdirektören värvas från Skatteverket. Det är Marica Nordwall som blir ny kommunikationsdirektör för polisen. Hon kommer närmast från en
Vill du läsa mer?
Mejla oss: prenumerera@dagensopinion.se
Vill du prenumerera?
Fyll i din namn och e-post här nedan
Är du redan en prenumerant?
Fyll i formuläret nedan
Tipsa dagens opinion
Lämna ett tips till oss. Observera att du är helt anonym och att källskydd tillämpas. Rätten att vara anonym är reglerad i svensk grundlag.
Lämna ett tips
Använd formuläret nedan för att tipsa oss. Observera att du är helt anonym och att källskydd tillämpas. Rätten att vara anonym är reglerad i svensk grundlag.