Stockholm Pride skaffar kreativ chef

Det är Sebastian Navab som kliver in som kreativ chef för Stockholm Pride. Han har grundat pr-byrån The Labyrinth, som han också kommer att jobba vidare med.
– Jag har har kommit med en del idéer som styrelsen gillade. Det har utvecklats till att jag blev utsedd till creative director, berättar Sebastian Navab.
Han ska bland annat jobba med produktutveckling och agera kontaktperson mellan tv.kanaler och produktionsbolaget Unlimited Stories, som planerar dokumentärer och en tv-sänd gala.
– Stockholm Pride är ett viktigt event för Stockholm, Sverige och Europa. Det är hedrande att få bidra som creative director. Jag är övertygad om att hela Pride-teamet tillsammans kommer att göra jubileumsåret 2023 till den bästa Prideveckan någonsin väl värd att minnas, kommenterar Sebastian Navab.
Tipsa dagens opinion
Lämna ett tips till oss. Observera att du är helt anonym och att källskydd tillämpas. Rätten att vara anonym är reglerad i svensk grundlag.
Lämna ett tips
Använd formuläret nedan för att tipsa oss. Observera att du är helt anonym och att källskydd tillämpas. Rätten att vara anonym är reglerad i svensk grundlag.